Tanévnyitó országjáró konferenciasorozat

A Református Pedagógiai Intézet hagyományaihoz híven 2015-ben is megrendezi Tanévnyitó Országjáró rendezvénysorozatát. 

Az augusztus 25-28. között, öt helyszínen megrendezendő konferenciasorozat címe: "Kinek-kinek képességei szerint" (Mt 25,15) - a személyre szabott nevelés. A központi téma a tehetséggondozás és a differenciálás.

A rendezvény időpontja és helyszínei:

  • 2015. augusztus 25. kedd 9.30-18.00 Debrecen, DRK Dóczy Gimnáziuma
  • 2015. augusztus 26. szerda 9.30-18.00 Miskolc, Lévay József Református Gimnázium
  • 2015. augusztus 27. csütörtök 9.30-18.00 Budapest, Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium
  • 2015. augusztus 28. péntek 9.30-13.00 Székesfehérvár, Talentum Református Általános Iskola


A rendezvényen plenáris előadásokban és szekciófoglalkozásokon járják körül az egyénre szabott nevelés, tehetséggondozás, differenciálás kérdéskörét. Az előadók a téma országosan ismert elméleti szakemberei (Prof. Dr. Bagdy Emőke, Dr. Nahalka István, Dr. Balogh László, Dr. Mező Ferenc, Dr. Gyarmathy Éva, Dr. Duró Zsuzsanna, Dr. Fodorné Dr. Nagy Sarolta, Dr. Berkesi Sándor és Kurgyis András), szekcióvezetők református mesterpedagógusok lesznek.

A rendezvényt ezúttal a Magyarországi Református Egyház köznevelési feladatainak megújítása elnevezésű TÁMOP-3.1.17-15-2015-0004 számú európai uniós pályázat keretében rendezik meg. Ennek köszönhetően a rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Egy helyszínre egy intézményből legfeljebb 4 fő regisztrálhat. Regisztrációra a Református Pedagógiai Intézet honlapján van lehetőség. 2015. augusztus 15. után a fennmaradó szabad férőhelyeket további regisztrációra megnyitják.


A részletes programról és a jelentkezés gyakorlati tudnivalóiról www.refpedi.hu  honlapon folyamatosan tájékoztatják az érdeklődőket.